Bolesť hlavy

Bolesť hlavy

S bolesťou sa v živote stretne každý. Aj keď je nepríjemná, nikdy sa nevyskytuje len tak a väčšinou ide o varovný signál, že niečo nie je v poriadku. Bolesť hlavy patrí k tým najbežnejším, aké medicína pozná. Často krát upozorňuje ľudí na rýchle životné tempo a nedostatok oddychu.

Bolesť hlavy sa vyskytne z času na čas u každého človeka. Trpia ňou prevažne ľudia, ktorí trávia dlhé hodiny v kanceláriách za počítačom alebo v práci zažívajú veľký stres. Ide hlavne o zamestnania a pozície, ktoré si vyžadujú zodpovedný prístup a nesú veľké riziko. Ak človek prežije celý deň v strese, večer sa u neho obyčajne vyskytne bolesť hlavy. Práca nie je ale jediná príčina bolesti hlavy. Môžu ju rovnako ľahko spôsobovať aj výkyvy tlaku, dehydratácia alebo za ňou môže stáť aj vážnejší zdravotný problém. Ak ide o bolesť z prepracovania, tá sa dá pomerne jednoducho odstrániť tým, že sa človek naučí oddychovať a aj počas práce si urobí pár minút pre seba. Ak ide o bolesť zo stresu, taktiež pomáha oddych. Na potlačenie bolesti hlavy sa často krát používajú voľne dostupné lieky. Najčastejšie ide o nesteroidné protizápalové liečivá ako ibubrofen.

Aj keď sa dá bolesť hlavy pomerne jednoducho potlačiť jednou tabletkou, netreba ju zanedbávať. Ak bolesť pretrváva je nutné vyhľadať lekára, ktorý môže odhaliť jej pravú príčinu. Stále platí, že čím skôr sa hocijaké ochorenie odhalí, tým jednoduchšie sa lieči a preto netreba ani v tomto prípade otáľať.

Bude vás zaujímať:

  • Bolesť zubov Bolesť zubov patrí k tým najhorším bolestiam, s ktorými sa môže […]
  • Bolesť krížov Bolesť krížov alebo vo všeobecnosti bolesť chrbta patrí k […]
  • Bolesť zuba Zub je živá časť organizmu, ktorá dokáže spôsobiť seriózne […]
  • Bolesť v podbrušku Aj keď sa môže zdať, že bolesť v podbrušku sa týka len žien, nie […]
  • Bolesť kolena Koleno patrí medzi najdôležitejšie kĺby ľudského tela. Koleno je […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.