Bolesť pri menštruácií

Bolesť pri menštruácií

Bolesť je bežný prejav menštruácie u ženy. Počas menštruácie dochádza v tele ženy k veľkým zmenám hormonálnych procesov, ktoré sa často prejavujú aj ako bolesti o rôznej intenzite o nepríjemnosti.

Samotné bolesti sú vyvolané zmenšením množstva krvi v maternici. Táto fyzická zmena v tele ženy spôsobuje nerovnováhu a následne bolesti.

Konkrétne formy bolesti sa môžu líšiť v závislosti na špecifikách každej ženy. Hormonálne procesy sú jedinečné v každej žene a aj preto sú bolesti a prejavy menštruácie rôzne u každej ženy.

Menštruačné bolesti sú známe aj ako predmenštruačný syndróm (skratka PMS). Tento syndróm sa prejavuje bolesťami v krížoch alebo migrénou. Niektoré ženy môžu počas predmenštruačného syndrómu trpieť aj častými hnačkami.

Proti silným menštruačným bolestiam sa často používajú lieky proti bolesti. Tie by sa však mali používať iba v nevyhnutných prípadoch. Lieky proti bolesti nie sú zdravé a navyše ich pravidelným užívaním si môže žena na nich vybudovať psychickú závislosť.

Pohyb a športové aktivity sú vhodnou formou, ako aktívne znižovať ťažkosti spojené s menštruáciou. Pri pravidelnom pohybu dochádza k lepšiemu prekrveniu pohlavných orgánov ženy, a tým je aj priebeh menštruácie umiernený. Výborná je napríklad joga, ktorá je prístupná naozaj pre každého.

Bude vás zaujímať:

  • Bolesť v podbrušku Aj keď sa môže zdať, že bolesť v podbrušku sa týka len žien, nie […]
  • Bolesť v tehotenstve Tehotenstvo je pre telo ženy obdobie, ktoré naň kladie mimoriadne […]
  • Bolesť chodidiel Chodidlá patria medzi najvyužívanejšie časti ľudského tela. […]
  • Bolesť prsníka Ženský prsník je pod výrazným vplyvom hormonálnych procesov v tele […]
  • Bolesť ucha Bolesti ucha patria spolu s bolesťami zubov k najnepríjemnejším […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.