Bolesť semenníkov

Bolesť semenníkov

Semeníky sú veľmi citlivou časťou rozmnožovacej sústavy muža. Semenníky sú veľmi citlivé na tlak a aj pri veľmi malom tlaku na ne môže prísť k spôsobeniu bolesti. Veľmi intenzívna bolesť semenníkov vzniká napríklad pri športe, napríklad pri narazení semenníkov.

Veľmi vážnym ochorením semenníkov je rakovina semenníka. Pri podozrení na rakovinu semenníka je bolesť pozitívnym signálom. Bolesť semenníka takmer určite vylučuje možnosť rakovinového ochorenia.

Pri rakovine semenníkov dochádza k tvorbe hrčiek v oblasti miešku alebo k opuchu semenníka. Oba tieto prípady sú spravidla bezbolestné. Rakovina semenníkov postihuje najmä staršie vekové skupiny. Muži do 30 rokov trpia týmto druhom rakoviny zriedka. Rakovina semenníkov patrí medzi menej časté druhy rakoviny.

Bolesti semenníkov sú najčastejšie spôsobené zápalovými procesmi. K infekcii semenníkov dochádza prostredníctvom močovej rúry. Veľmi nebezpečný je akútny zápal semenníka, ktorý sa označuj aj ako torzia semenníka. V tomto prípade môže dôjsť až k zániku semenníka, ak nepríde k včasnej liečbe.

Nie všetky bolesti v oblasti semenníka majú svoj zdroj v semenníkoch. Často ide o problémy týkajúce sa nadsemenníkov a prostaty. Bežný človek nie je odborne vybavený na určenie presnej diagnózy. Z tohto dôvodu je nutné pri bolestiach semenníkov vyhľadať lekársku pomoc.

Bude vás zaujímať:

  • Bolesti v podbrušku Bolesti v podbrušku pociťujú najmä ženy. Súvisí to s umiestnením […]
  • Bolesť kolena Koleno patrí medzi najdôležitejšie kĺby ľudského tela. Koleno je […]
  • Bolesť v ramene Bolesť ramena môže výrazne znížiť kvalitu života, či dokonca […]
  • Bolesť vaječníkov Vaječníky patria do rozmnožovacej sústavy ženy. Telo ženy je pod […]
  • Bolesť za uchom Bolesť za uchom patrí k mnohým bolestiam hlavy. Pri každej bolesti […]

Skúsenosti a názory:
Názor na “Bolesť semenníkov

  1. ala lubica

    Dobrý večer,chcela by som sa opýtať,manžel má veľmi citlivý pravý semeník aj mu sčervenel,vraj ho má takýto už dva týždne,má vysoký krvný tlak,berie lieky aj na cholesterol ,sme z toho zúfalý,prosím o odpoved,dakujem

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.