Bolesť ucha

Bolesť ucha

Bolesti ucha patria spolu s bolesťami zubov k najnepríjemnejším aké existujú. Postihujú rovnako mužov aj ženy alebo deti aj dospelých. Príčinou takejto bolesti môže byť množstvo rôznych faktorov a preto aj liečba zahŕňa rozdielne postupy.

Bolesti ucha sú najčastejšie spôsobené zápalom a opuchom štruktúr, ktoré sa v ňom nachádzajú. Najbežnejšie zápaly sa týkajú vonkajšieho a stredného ucha.        K zápalu vonkajšieho ucha môže dôjsť hlavne po častom plávaní, keď ide o infekciu kože, ktorá sa tu nachádza. Zápaly stredného ucha sú nepríjemnejšie a môžu byť rovnako vírusového ako bakteriálneho pôvodu. Často sprevádzajú infekcie horných dýchacích ciest a k nákaze dochádza hlavne pri alergiách a oslabenej imunite. Bolesti ucha bývajú spojené s horúčkou a poruchou sluchu, ktorá môže v extrémnych prípadoch viesť až k strate sluchu. Liečba bolesti ucha si vyžaduje poznať je príčinu. Ak ide o bakteriálnu infekciu, lekár predpíše antibiotiká, ktoré by mali dôvod bolesti odstrániť. Okrem toho existuje množstvo tabletiek a kvapiek do uší, ktoré sú určené na potlačenie bolesti ucha.

Ak človeka začne trápiť bolesť ucha, môže to ovplyvniť celý jeho životný rytmus. Akonáhle sa takéto bolesti začnú objavovať, treba vyhľadať lekára, pretože sluch patrí k dôležitým zmyslom a nikto by s ním nemal hazardovať.

Bude vás zaujímať:

  • Bolesť zubov Bolesť zubov patrí k tým najhorším bolestiam, s ktorými sa môže […]
  • Bolesť prsníka Ženský prsník je pod výrazným vplyvom hormonálnych procesov v tele […]
  • Bolesť v tehotenstve Tehotenstvo je pre telo ženy obdobie, ktoré naň kladie mimoriadne […]
  • Bolesť krížov Bolesť krížov alebo vo všeobecnosti bolesť chrbta patrí k […]
  • Bolesť v pravom boku Podobne ako bolesti v ľavom boku, aj bolesti v pravom boku môžu […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.