Bolesť v srdci

Bolesť v srdci

Srdce má veľkú symbolickú úlohu v našej kultúre. Toto iba zvýrazňuje jeho význam, ktorý je silne podoprený jeho funkčnou úlohou v organizme človeka. Toto celé spôsobuje, že akákoľvek bolesť pociťovaná v srdci vystraší takmer každého. Nie vždy je však dobré vytvárať paniku. Tento spôsob riešenia bolesti v srdci nie je veľmi efektívny. Psychické rozrušenie môže prípadné problémy v srdci iba zhoršiť. V prípade pociťovanie bolestí v oblasti srdca je potrebné vyhľadať odbornú pomoc zodpovedajúceho lekára.

Nie každá bolesť, ktorá je pociťovaná v okolí srdca je spôsobená v srdci. Tento pocit môže byť čisto subjektívny. Veľa takýchto bolestí je spôsobených v pľúcach alebo v chrbtici.

Medzi najväčších strašiakov ľudí patrí infarkt myokardu. Tento odborný termín označuje svalovinu srdca. Pri infarkte dochádza k zlyhaniu srdca, ktorého príčinou je zastavene dodávky krvi do srdca, ktorá toto srdce vyživuje. Svalovina srdca rýchlo odumiera pokiaľ je vystavená nedostatku kyslíka. Odumretá svalovina sa už nikdy neobnoví.

Infarkt je vyvrcholením ischemickej choroby srdca, ktorej príznakom je angina pectoris. Toto ochorenie spôsobuje zužovanie ciev a ich zníženú funkčnosť. Zdravé cievy vyživujúce srdce sa dokážu počas fyzickej námahy výrazne rozšíriť. Zúžené cievy to nedokážu a nestíhajú zásobovať srdce krvou.

Bude vás zaujímať:

  • Bolesť chodidiel Chodidlá patria medzi najvyužívanejšie časti ľudského tela. […]
  • Bolesť žalúdka Bolesti žalúdka patria medzi veľmi bežné prejavy tela. Takmer […]
  • Bolesť za uchom Bolesť za uchom patrí k mnohým bolestiam hlavy. Pri každej bolesti […]
  • Bolesť v ramene Bolesť ramena môže výrazne znížiť kvalitu života, či dokonca […]
  • Bolesť v hrdle Bolesť v hrdle patrí k najčastejším bolestiam, ktoré človek vo […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.