Bolesť zubov

Bolesť zubov

Bolesť zubov patrí k tým najhorším bolestiam, s ktorými sa môže človek stretnúť. Každý vie aká nepríjemná vie byť a ako dokáže pokaziť príjemné chvíle. V takomto prípade treba urýchlene vyhľadať stomatológa, ktorý od bolesti uľaví na trvalo a nie len na chvíľu ako po požití liekov.

Bolesť zubov sa popisuje ako ostrá a prenikavá bolesť, ktorá vzniká hlavne ako následok podráždenia nervov v zubnom koreni. Takéto podráždenie býva spôsobené väčšinou mechanicky a to pre prítomnosť zubného kazu. Okrem toho môže dôjsť k podráždeniu nervov pri infekciách alebo pri prasknutiach zubnej korunky či koreňa. Ďalšie príčiny bolesti zubov sa týkajú poškodení ďasien, alebo zápalov kostí. Bolesť zubov pri kazoch alebo iných ochoreniach, sa neprejaví pokiaľ nedôjde k poškodeniu vnútorných štruktúr zuba, preto sú dôležité preventívne prehliadky u zubára, ktorý dokáže kaz odhaliť ešte skôr, ako začne spôsobovať bolesti.

Bolesť zubov sa väčšinou prejavuje rovnako. Nedá sa nejako špeciálne popísať a keďže sú jej príčiny rôzne, je dôležité pri každom náznaku bolesti vyhľadať lekára. Ten vie na základe schopností a skúseností presne určiť, čo bolesť spôsobuje a ako proti nej bojovať. Stále ale platí, že bolesť zubov je najčastejšie spôsobená zubným kazom a preto by každý mal dbať na jeho prevenciu. Prvoradá by mala byť správna dentálna hygiena, pravidelné umývanie zubov, používanie ústnej vody a nite a samozrejme správna strava.

Bude vás zaujímať:

  • Bolesť hlavy S bolesťou sa v živote stretne každý. Aj keď je nepríjemná, nikdy […]
  • Bolesť ucha Bolesti ucha patria spolu s bolesťami zubov k najnepríjemnejším […]
  • Bolesť zuba Zub je živá časť organizmu, ktorá dokáže spôsobiť seriózne […]
  • Bolesť krížov Bolesť krížov alebo vo všeobecnosti bolesť chrbta patrí k […]
  • Bolesť v pravom boku Podobne ako bolesti v ľavom boku, aj bolesti v pravom boku môžu […]

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.