Bolesti v podbrušku

Bolesti v podbrušku

Bolesti v podbrušku pociťujú najmä ženy. Súvisí to s umiestnením pohlavných orgánov v ženskom organizme. Bolesť v tejto časti tela sa môže vyskytnúť aj u muža, avšak pravdepodobnosť je ďaleko menšia. V takomto prípade je nutné pri pretrvávajúcej bolesti navštíviť lekára.

Väčšina žien pociťuje pravidelné bolesti v podbruší počas menštruácie. Tieto bolesti sú samozrejme prirodzené a nepredstavujú zdravotné problémy.

Necyklické bolesti v podbruší majú zvyčajne pôvod v maternici alebo vo vaječníkoch. V oboch prípadoch je najpravdepodobnejšia možnosť, že sa jedná o jednoduché zápaly týchto orgánov. Toto je ten lepší prípad. Situáciu však nie je dobré podceňovať. V prípade, že bolesť pretrváva je nutné sa mať na pozore.

Bolesti v podbruší môžu signalizovať závažné ochorenia, ako je napríklad rakovina krčka maternice či rakovina vaječníkov. Oba druhy rakoviny nie sú tak časté ako rakovina prsníka. Obe sú však ďaleko ťažšie liečiteľné a je pri nich omnoho dôležitejšie ich diagnostikovať včas. Preto nie je dobré váhať s návštevou lekára. To je jediná osoba, ktorá dokáže zodpovedne zhodnotiť príčiny bolesti podbrušia.

V prípade rakoviny krčka maternice existuje pomerne spoľahlivá forma prevencie. Na trhu existujú vakcíny, ktoré dokážu ochrániť organizmus pred touto rakovinou.

Bude vás zaujímať:

Pridaj komentár

Vaša e-mailová adresa nebude zverejnená. Vyžadované polia sú označené *
Pridajte komentár do diskusie a podelte sa o svoje skúsenosti.